Na jakie wsparcie senior może liczyć w domu opieki?

seniro w domu opieki

Współczesne domy opieki dla seniorów niczym nie przypominają już tych sprzed paru lat, wokół których narosła niechlubna sława. Dziś są to miejsca, w których seniorzy spotkają ciepło, szacunek, zainteresowanie i wykwalifikowaną opiekę. Dzięki temu też, domy seniora zyskują na coraz większe popularności, a seniorzy często sami podejmują decyzję, by przeprowadzić się do takiego miejsca.

Przed zdecydowaniem się na konkretny dom seniora należy dobrze zastanowić się jakie potrzeby i oczekiwania ma nasza bliska starsza osoba. Pamiętajmy, że będą one zależne od charakteru seniora, ale również jego potrzeb związanych ze stanem zdrowia i mogą się od siebie różnić. Później warto skontaktować się z daną placówką, by upewnić się, że wymagania, jakie stawia przyszły rezydent, spotkają się z odpowiedzią personelu i oferty domu seniora. Kluczowe jest tu bowiem zadowolenie i komfort seniora.

Czego spodziewać się w domu seniora?

Podstawowym kryterium tego, jak wyglądać będzie pobyt osoby starszej w domu opieki, jest to, na jaką formę pomocy się on zdecyduje. Wiele zależy tu od sytuacji rodzinnej seniora, jak również stanu jego zdrowia. W Domu Seniora Ambrozja można zdecydować się na 4 formy opieki: pobyt długoterminowy, czasowy, opiekę dzienną i opiekę nocną. Rodzaje współpracy różnią się tu nie tylko czasem, w ciągu którego opiekujemy się seniorem, ale również zakresem naszej pomocy.

Niezależnie jednak od tego, na jaką formę opieki senior się zdecyduje, może liczyć na wsparcie personelu medycznego i pielęgniarek oraz psychologów, pomoc w codziennych wyzwaniach czy wsparcie w dopilnowaniu wszystkich elementów codziennej rutyny. Poza tym jednak senior spotka w domu opieki zrozumienie i osoby, które będą traktować go w sposób kulturalny i podmiotowy, osoba starsza będzie mogła poczuć się w swoim domu, a bliscy będą mogli być spokojni o jego bezpieczeństwo, dobrobyt i samopoczucie. Wszystko dzięki wykwalifikowanemu personelowi, który pracuje w poczuciu czynienia wyższego dobra i który lubi pracę z osobami starszymi.