Kiedy warto skorzystać z pomocy jaką oferuje dom opieki?

dom opieki

Domy opieki oferują pełną opiekę i wsparcie dla osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami. Czasem skorzystanie z ich pomocy to najlepsze wyjście zarówno dla seniora, jak i jego bliskich. Oto kilka sytuacji, kiedy warto skorzystać z pomocy oferowanej przez domy opieki.

Kompleksowe wsparcie domów spokojnej starości w opiece nas seniorem

Wiele osób starszych cierpi na samotność, stąd przeprowadzka do domu opieki może być dla nich korzystna. W przypadku, gdy osoba z niepełnosprawnościami nie ma stałej opieki ze strony rodziny, warto zgłosić się do domu seniora, gdzie zapewniona jest opieka 24/7. Placówki tego rodzaju zapewniają opiekę medyczną i rehabilitacyjną dla swoich mieszkańców, dlatego można skorzystać z ich pomocy również w przypadku, gdy osoba starsza wymaga jej permanentnie. Warto też pomyśleć o zapewnieniu miejsca w domu opieki w przypadku seniorów lub osób z niepełnosprawnościami, które mają trudności w wykonywaniu codziennych czynności, takich jak przygotowanie posiłków, utrzymanie czystości czy poruszanie się.

Pomoc w trakcie tymczasowej nieobecności rodziny

Oferując opiekę nad chorymi w Gdańsku, polecamy także skorzystanie z pomocy domów spokojnej starości w ramach pobytów krótkoterminowych. Warto zainteresować się tego rodzaju usługami w przypadku osób, które potrzebują tymczasowej pomocy, na przykład po operacji lub chorobie, kiedy wymagają opieki i wsparcia w codziennych czynnościach. Jest to rozwiązanie także w sytuacji, gdy opiekunowie osoby potrzebującej opieki nie są w stanie zapewnić jej w danym okresie. To dobra opcja również w przypadku chęci wykorzystania urlopu przez opiekuna. Pobyt krótkoterminowy w domu opieki może zapewnić tymczasową opiekę nad osobą potrzebującą, co umożliwi opiekunowi odpoczynek i regenerację.