Co senior powinien zabrać ze sobą do domu opieki?

starszy mezczyzna pakujacy walizke

Każda przeprowadzka jest wyzwaniem. Zmiana miejsca zamieszkania okazuje się szczególnie wymagająca dla osób starszych. Niekiedy jednak trudno o lepsze rozwiązanie, które zapewni seniorowi całodobową opiekę. Dla przyspieszenia aklimatyzacji w placówce największe znaczenie ma odpowiednie przygotowanie bliskiej osoby. Mowa tu zarówno o przygotowaniu mentalnym, jak i spakowaniu najważniejszych rzeczy, dzięki którym niczego jej nie zabraknie.

Jak spakować seniora na pobyt w domu opieki?

Przygotowując seniora do przeprowadzki do domu opieki, w pierwszej kolejności trzeba pomyśleć o przedmiotach codziennego użytku. Zalicza się do nich oczywiście bieliznę, ubrania na zmianę i obuwie. Wszelkie elementy garderoby powinny być różnorodne. Przy wyborze ubrań należy stawiać na wygodę, niemniej warto spakować rzeczy na każdą okazję. Seniorowi przyda się zarówno dres, jak i odświętne ubranie. Podstawą bagażu są też kosmetyki i przybory higieniczne.

Ponadto duże znaczenie ma przygotowanie zapasu leków. Wraz z nimi każdy senior powinien zabrać ze sobą do naszego domu opieki w Gdańsku-Osowie swoją dokumentację medyczną. Nie może w niej zabraknąć wyników badań, karty ubezpieczenia czy orzeczenia o niepełnosprawności. Obowiązkowym elementem wyprawki są również dokumenty tożsamości. W razie potrzeby osoba starsza powinna także zabrać ze sobą niezbędny sprzęt medyczny.

Co dodatkowo można zabrać do domu opieki?

Podstawowe elementy bagażu warto uzupełnić o przedmioty, które mają dla seniora wartość sentymentalną. Ulubione książki, cenne pamiątki, bibeloty czy zdjęcia pozwolą mu poczuć się w domu opieki jak u siebie w domu. Ponadto niektóre placówki umożliwiają przewiezienie drobnych akcesoriów wyposażenia pokojów. Jeśli istnieje taka możliwość, dla komfortu bliskiej osoby warto ją rozważyć.